Kde víra tam láska, kde láska tam mír.

Listopad 2006

Štěňata - obrázky

6. listopadu 2006 v 9:31 | akcul |  Zvířátka
NO NENÍ TO ROZTOMILÉ???
NEMÁM SLOV
.....
juj
jak krásně spinká...takový štěnátko bych chtěla doma..

Jak pečovat o koťata??

5. listopadu 2006 v 11:14 | akculinek |  Zvířátka
Nejdříve musíte koupit potřebné věci pro vaši kočku:
- misky na krmivo a vodu
- kartáč - podle druhu strsti
- hřeben - podle druhu srsti
- brousítko na drápky
- pelíšek
- kvalitní krmení
- hračky
- kočičí toaleta s podestýlkou
jak pečovat o srst
krátkosrsté kočky - alespoň 2x týdně gumovým kartáčem odstranit vypadlé chlupy, potom vyčesat kovovým hřebenem od hlavy k ocasu. Při péči o srst zkontrolujte, zda se v ní nenachází bleší trus, klíšťata, drobná zranění
dlouhosrsté kočky - dlouhosrsté kočky vyžadují péči o srst každý den. Nejdříve řídkým hřebenem vyčešte smotky, a poté vykartáčujte kartáčem. 1x týdně srst ošetřete speciálním pudrem pro dlouhosrsté kočky. Když se o srst o vaší kočky nebudete starat můžete jí ohrozit na zdraví.
Krmení
Dospělou kočičku krmte alspon 2krát denně. Je dobré kočce kupovat jídlo s obchodu, ale měli byste ho střídat např.: i s tepelně zpracovanou rybou. A hlavně je důležité abyste dávali čerstvou vodu!!!
Zbytky z kuchyně nejsou pro kočku vhodné!
Určitě se kočka potřebuje vyprazdňovat. Takže byste jí měli někam dát kočičí toaletu s podestýlkou nejlépe do mísnosti kde máte vy záchod. Nikdy jí nedávejte toaletu blízko krmení a misky s vodou.
Pokud se vyprazdňuje mimo toaletu. Může být nemocná např.:onemocnění močových cest. A nebo je vystavena stresu. Zamyslete se proto nad tím, co jí stres ve vaší domácnosti způsobilo.